Ana Sayfa | İletişim  
      Sigara, Alkol ve Madde Bağımlılığı Farkındalık Programı  
 
 
SAMBA-DS (Denetimli Serbestlik)

SAMBA-DS programı, denetimlik serbestlik tedbiri gereği DS şubelerinde takip edilen 18 yaş üstü alkol veya madde kullanıcılarına yönelik olarak geliştirilmiş bir programdır. DS sürümü  daha çok bilgilendirme ve motivasyon kazandırma ağırlıklıdır. Klinik sürümde ilaç tedavisine uyum sağlamak da hedeflenmiştir.

Materyaller

Uygulama rehberinde her oturumun nasıl uygulanacağı hakkında ayrıntılı bilgler yer almaktadır. Oturumlarda kullanılmak üzere saydamlar hazırlanmıştır. Bir çok oturumda işlenen konuyu desteklemek amacıyla filmler yer almaktadır. Filmlerde Ümraniye T Tipi Cezaevi Oyuncuları rol almıştır. Her oturum için katılımcılara verilmek için hazırlanan ve işlenen konu hakkında bilgileri içeren bilgi notları vardır. Oturumlar arasında katılımcılara ödevler verilmektedir.

Materyalleri indirmek için tıklayın... (Sadece eğitim alan kişiler materyalleri indirebilir).

Oturumlar

DS sürümü  10 oturumdan oluşmaktadır. Oturumların içeriği ve yapısı farklı olmakla birlikte temel başlıklar aynıdır. Motivasyon kazandırma oturumu, diğerlerinden farklı olarak iki oturumdan oluşmaktadır.

Hazırlayanlar

Kültegin Ögel, Ceren Koç, Alper Aksoy, Romina Yorohan ve Mebrure İşmen tarafından hazırlanmıştır.

Önerilen Kaynak Gösterme Biçimi

Ögel K., Koç C., Aksoy A., Yorohan R. İşmen M. Denetimli Serbestlik için Sigara, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Programı (SAMBA). Yeniden Yayınları, İstanbul, 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alkol kullanımı fazlaya ne yapma
 

© 2009 Kültekin Ögel | Web Yazıl

© 2012 Kültegin Ögel | Web Yazılım: Bayram İlyasoğlu | Valid XHTML |  Ana Sayfa | İletişim